Velké úspěchy Josefa Lebiše na turnajích

05.02.2022

Závěrečnými turnaji v Jihlavě a v Brně vyvrcholil první ročník turnajového okruhu JmTS staršího žactva PARTNERS CUP 2021. Někteří účastníci a účastnice dosud neměli před posledním kolem plný počet započitatelných akcí, takže se daly předpokládat změny na prvních příčkách celkového pořadí. Na dvorcích Spartaku Jihlava prošel průběžně vedoucí Tonda Hanačík z TK Zlín až do finále. V něm sice nestačil na Josefa Lebiše z Letovic ( 6:3 4:6 3:6 ), ale vedoucí příčku s přehledem udržel a stal se premiérovým vítězem "PARTNERS CUPU" mezi chlapci. Lebiš se dvěma turnajovými triumfy "skočil" z devátého na druhé místo, ze kterého odsunul celkově třetího Tobiáše Čanka z Agrofertu Prostějov.  

Josef Lebiš-Rayen Zerai
Josef Lebiš-Rayen Zerai

Ve dnech 22.-24. 1. se na pěti antukových dvorcích v areálu TC Brno odehrál krajský přebor starších žáků. Celkem se zúčastnilo 42 hráčů, kteří bojovali nejen o postup na Mistroství republiky, ale i o body do žebříčku. Turnaj ovládli první dva nasazení, kteří ostatní hráče převyšovali výškově i herně. Josef Lebiš (Sokol Letovice) a Rayen Zerai (TC Brno) hráli oba rychle, výborně servírovali a zaslouženě postoupili do finále. Z vítězství a titulu krajského přeborníka se nakonec radoval domácí hráč Rayen Zerai v poměru 6:4 a 7:6(4). Finále čtyřhry vyhrála dvojice Josef Lebiš (Sokol Letovice) - David Macháček (TC BORS CLUB) 6:4 6:1 proti dvojici Štěpán Žiška (ŽLTC Brno) - Rayen Zerai (TC Brno).

David Macháček/Josef Lebiš-Štěpán Žiška/Rayen Zerai
David Macháček/Josef Lebiš-Štěpán Žiška/Rayen Zerai

28.1.-1.2 se konal turnaj kategorie ,,A" o pohár primátora města Frýdku-Místku v Havířově. Turnaj byl velice silně obsazený, celkem se zúčastnilo 32 hráčů z celé ČR. Nasazenou trojkou zde byl Josef Lebiš, který ovládl celý turnaj, když neztratil v průběhu turnaje ani jeden set. V semifinále si poradil s druhým nasazeným Kryštofem Komínkem (TK Sparta Praha) 6:3 3:0 scr. A ve finále vrátil porážku z Jihomoravského přeboru Rayenovi Zeraiovi (TC Brno), když ho přehrál ve dvou setech 6:4 a 6:3. Ve čtyřhře se umístil s Dominikem Dujkou (TK Agrofert Prostějov) na 3. místě.

Dominik Dujka-Josef Lebiš
Dominik Dujka-Josef Lebiš
Josef Lebiš-Rayen Zerai
Josef Lebiš-Rayen Zerai